Windows 8 Dns Ayarları
Yayınlanmakta olan Windows 8 Dns Ayarları Maçını Canlı Olarak İzleyebilirsiniz.

windows 8 dns ayaları değiştirme resimli anlatım

Bir çok Windows 8 kullanıcısının, şikayetleri üzerine, sizler için çözüm yolarını derledim.
Windows 8 işletim sistemlerinde DNS ayarlarının nasıl değiştirileceğini, detaylı bir şekilde, hem görsel, hem yazı halinde sizlere sunmak için hazırım.
Biraz sonra alt tarafta okuyacağınız maddeler, göreceğiniz görseller sizleri yasaklı sitelere DNS değiştirme ile kolaylıkla sokacaktır. 
 
1. Bilgisayarınızın ana ekranına gelin ve sağ alt tarafınızda "İnternet Erişimi" bağlantı noktası olan çekim çubuklarının üzerindeyken sağ tıklayın ve "Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç" sekmesine tıklayın. Ya da Denetim Masasına giriş yapıp "Ağ ve İnternet" ayarlarına giriniz.
 

windows 8 dns ayaları ağ ve internet

 
2. Arkasından ise; "Ağ ve Paylaşım Merkezine" giriş yapınız ve "Bağlaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" sekmesine tıklayınız.
 

windows 8 dns ayaları ağ ve paylaşım merkezi

 
3. 2. madde'de yaptığınız "Bağlaştırıcı Ayarlarını Değiştirin" sekmesine tıkladıktan sonra, bağlı olduğunuz Wifi Ağından, emin olun ve üzerine gelip tıklayın ardından ise; Özellikler'e tıklayınız.

windows 8 dns ayaları ağ ve paylaşım merkezi 2

 
4. Ardından karşınıza Wifi Özellikleri Penceresi gelecektir. Buradan da "Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)" sekmesini bulup üzerine çift tıklayın.
 

windows 8 dns ayaları wifi özellikleri

 
5. Hemen arkasından karşınıza çıkan "Wifi Durumu" Penceresinden Özellikleri bulun ve tıklayın DNS 1 Ayarlarını 4.2.2.3 ve DNS 2 Ayarlarını 4.2.2.1 olarak ayarlayın ve tamam butonuna tıklayın. İşlemleri doğru yaptıktan sonra yasaklı programlar, engelli veya yasaklı sitelere gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.
 

windows 8 dns ayaları wifi durumu

 

Twitter Dns Ayarlarını girebilmek için Google DNS Ayarları yine TİB tarafından engellendi. Twitter'a girebilmek için yeni dns ayarları için aşağıdaki DNS numaralarını kullanabilirsiniz

 

DNS 1: 198.153.192.1

DNS 2: 198.153.194.1

 

 

DNS 1: 208.67.222.222

DNS 2: 208.67.220.220

 

 

DNS 1: 4.2.2.3

DNS 2: 4.2.2.1

Etiketler :